2E6ACE89-4170-40DB-A76B-0AB51CA7E1A6

XI Wojewódzki Turniej Matematyczny SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego

Dnia 5 kwietnia b.r., w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem odbył się XI Wojewódzki Turniej Matematyczny SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. To wydarzenie gromadzące młodych pasjonatów matematyki z różnych szkół z terenu województwa podlaskiego. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych. W tegorocznej edycji do rywalizacji stanęło 61 uczestników z siedmiu szkół w tym troje uczniów naszej szkoły: Szymon Kubuj z klasy VII B, Bartłomiej Cereniewicz z klasy VII B i Joanna Zarzecka z klasy VIII B.

Organizatorem turnieju i autorem zadań konkursowych byli panowie Krzysztof Grabowski i Cezary Tkacz. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński oraz Rektor Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu dr Ewy Girejko z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, o fraktalach.

Ósmoklasiści naszej szkoły wykazali się wiedzą i umiejętnościami zdobywając w swojej grupie wiekowej trzecie miejsce – Joanna Zarzecka i wyróżnienie – Bartłomiej Cereniewicz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Katarzyna Olędzka-Trojgo