Zabawa z LEGO

W ramach Laboratoriów Przyszłości na zajęciach z robotyki  uczniowie pracują z zestawami LEGO® Education SPIKE™ Prime, które zapewniają dzieciom nieograniczone możliwości praktycznej nauki STEAM, której celem jest budowanie kompetencji przyszłości. Ta kreatywna metoda nauczania łączy wiedzę z różnych obszarów: technologii, inżynierii, sztuki i matematyki.

Zestawy klocków umożliwiają naukę kodowania i programowania przez zabawę oraz pomagają uczniom odkrywać świat poprzez praktyczne doświadczenia, a także udział w kreatywnych wyzwaniach. W efekcie uczniowie chętniej się angażują i nabywają pewności siebie. Klocki dają nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania.

Używając Lego uczniowie zbudowali wiele ciekawych projektów.

Agnieszka Porzezińska