20240529_104157

XI Pieszy Rajd Kościuszki

29 maja 2024 roku odbył się w naszej szkole XI Pieszy Rajd Kościuszki. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości Tadeusza Kościuszki patrona naszej szkoły. Wzięło w nim udział 8 zastępów 5-7 osobowych z klas siódmych i ósmych oraz zastęp harcerek z 1 Drużyny Harcerskiej „Zawisza” im. Szarych Szeregów. Impreza rozpoczęła się o godzinie 8.00 meldowaniem zastępów oraz przemarszem do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela na krótką modlitwę. Następnie grupa licząca 53 osoby wraz z opiekunami wyruszyła na trasę rajdu, która wiodła terenami polno-leśnymi przez Wysokie Mazowieckie, Zawrocie Nowiny, Wróble, las w Mazurach aż do miejsca „Leśna Ostoja”. Na około ośmiokilometrowej trasie czekało na uczestników wiele zadań do wykonania, takich jak:

– wykazanie się znajomością życia i działalności Tadeusza Kościuszki oraz realiów życia
w Polsce w XVIII w.;

– wykonanie kuchni polowej w warunkach leśnych;

– przygotowanie ciasta i smażenie naleśników dla komisji oceniającej i dla członków zastępu;

– zaśpiewanie polskiej pieśni patriotycznej;

– posiadanie apteczki i znajomość wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

  Uczestnicy rajdu starali się wykonać każde zadanie jak najlepiej, aby otrzymać jak największą liczbę punktów. Wiele wysiłku i zaangażowania włożyli w wykonanie kuchni polowych i przygotowanie smacznych naleśników. Rywalizacja była wyrównana i trwała do samego końca. Ostatecznie zwyciężył zastęp ,,Piwniczaków” z klasy VIII A, II miejsce zajął zastęp harcerek z 1 Drużyny Harcerskiej „Zawisza” im. Szarych Szeregów, a III miejsce uzyskał zastęp „Cytrynówek” również z klasy VIII A. Najlepsi zostali uhonorowani pucharami, każdy zastęp otrzymał dyplom za udział w rajdzie, a wszyscy uczestnicy słodkie smakołyki.

Wydarzenie to było wspaniałą okazją, by umocnić swój patriotyzm, sprawdzić swoje siły i wytrzymałość fizyczną oraz zintegrować środowisko szkolne podczas radzenia sobie
w trudnych warunkach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wytrwałości.

Podziękowania za pomoc finansową i życzliwość, które przyczyniły się do realizacji rajdu, kierujemy do Burmistrza Miasta pana Jarosława Siekierko.

 

 

    Organizatorzy Rajdu Kościuszki

Tagi: brak tagów

Comments are closed.