441875912_978924597574839_1610120915089477322_n

Wycieczka na Dzień Dziecka klas 7

Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Poznaliśmy tam architekturę i historię Zamku Królewskiego oraz Katedry Wawelskiej, a Smok Wawelski strzegący Smoczej Jamy tradycyjnie zionął ogniem. Kolejnym punktem naszej wycieczki był średniowieczny Rynek Krakowski: Kościół Mariacki z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza i Sukiennice. Obowiązkowo wysłuchaliśmy też hejnału z wieży Mariackiej. Podczas interesującej przechadzki po Rynku, mieliśmy również okazję do zapoznania się z muzeum historycznym miasta Krakowa, a mianowicie jego podziemiami.
Pani przewodnik, która odkrywała przed nami historię Krakowa miała niezwykłą umiejętność przekazywania wiedzy. Jej pasja sprawiła, że w wyobraźni mogliśmy cofnąć się w czasy odległe i niemal zobaczyć wydarzenia, które przez wieki kształtowały historię Polski.
W drugim dniu wycieczki nadszedł czas na szaleństwo w największym parku rozrywki w Polsce: Energylandia. Podczas kilku godzin rozrywki każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście, największym powodzeniem wśród młodzieży ( ale również nauczycieli), cieszyła się strefa ekstremalna, która dostarczyła nam mnóstwa wrażeń i sprawiła zwiększone wydzielanie adrenaliny. Dla wielu z nas miejsce to stało się okazją do przełamania się, pokonywania własnych obaw i lęków. I co najważniejsze- udało się to wszystkim uczestnikom wycieczki.
Śmiało więc możemy uznać to za kolejny walor edukacyjny naszego niezwykle udanego wyjazdu.
Tagi: brak tagów

Comments are closed.