IMG_20240522_114326

Wycieczka do Łodzi

Łódź – miasto o bogatej historii przemysłowej i kulturalnej, jest doskonałym miejscem do zwiedzania. Wczesnym rankiem 22 maja uczniowie klas VA, VB i VD wyruszyli na wycieczkę do tego pięknego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru ulicą Piotrkowską – jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Spacerując nią, uczniowie mogli podziwiać zabytkowe kamienice, galerie, kawiarnie i sklepy, pomniki i aleję gwiazd łódzkiej filmówki. W tym miejscu historia spotyka się z nowoczesnością.

Kolejnym punktem wycieczki była Manufaktura – kompleks zabytkowych budynków przemysłowych z restauracjami, sklepami, muzeami i Experymentarium. Tam na chwilę uczniowie zostali naukowcami. Mierząc się z „Szaloną chemią” przeprowadzali doświadczenia i odkrywali tajniki różnych chemicznych reakcji.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO. Orientarium – najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo – Wschodniej. Tu uczniowie mogli zobaczyć m. in. karmienie i kąpiel słoni indyjskich, oraz jedną z największych atrakcji w Orientarium – podwodny tunel z 7 zbiornikami oceanicznymi.

Wszyscy wrócili do domu ze wspomnieniami, które w pamięci pozostaną na długo i być może w przyszłości pozwolą odwiedzić jeszcze raz to pełne historii i inspiracji miasto.

Tagi: brak tagów

Comments are closed.