b276ba98-f1c6-40aa-aac0-e5a1e68afca0

Ostatnia mistrzowska trzydniowa wycieczka klas ósmych

Mistrzowska wycieczka rozpoczęła się już w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie uczniowie klas ósmych wyruszyli w podróż zwycięskim autobusem Jagielloni  Białystok.

W pierwszym dniu celem naszej eskapady było zdobycie Skalnego Miasta – Adrspach w Czechach, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać niezwykłe formacje skalne, takie jak „Głowa Cukru”, „Starosta i Starościna” czy „ Słoniowy Rynek” , które przez wieki kształtowała natura. Ponadto uczniowie przemierzali liczne szlaki turystyczne, wspinali się na skały i pokonywali wąskie przejścia między nimi.

Kolejnego dnia podziwialiśmy jedną z najpiękniejszych stolic Europy – Pragę. To miasto pełne historii, kultury i niezwykłej architektury. Zwiedzanie zaczęliśmy od Rynku Staromiejskiego, gdzie zobaczyliśmy piękne kamienice, Ratusz z zegarem astronomicznym oraz Kościół Marii Panny przed Tynem. Kolejnym przystankiem był słynny Most Karola, który łączy Stare Miasto z Malą Straną.

Ostatni  dzień spędziliśmy w kolejnym urokliwym miejscu, tym razem w Polsce – we Wrocławiu. Naszą przechadzkę zaczęliśmy od rynku, który jest jednym z największych w Europie. Otoczony kolorowymi kamienicami, pełen kawiarni, restauracji i sklepów tętni życiem  o każdej porze dnia i nocy.

               Nasza wycieczka była okazją nie tylko do poznania najpiękniejszych zakątków Europy, ale także do aktywnego spędzenia czasu i ostatniej  integracji obu klas ósmych . Zmęczeni, ale szczęśliwi po mistrzowsku wróciliśmy do domu.

                                                                          Izabela Wasilewska, Iwona Murawska

Tagi: brak tagów

Comments are closed.