435247064_1111495733234385_5305791832120897781_n (1)

Nowatorska lekcja w klasie VI a

W dniu 22.04.2024 r. SM MLEKOVITA gościła klasę VIa Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem z wychowawczyniami Panią Martą Kostro i Panią Moniką Zdziarską.

Celem wizyty było zapoznanie się z zakładem, poznanie miejsc pracy oraz doskonalenie wiedzy na temat ekologii, kompetencji językowych i zdrowego stylu życia.

Młodzież obejrzała film- prezentację w języku angielskim o działalności i rozwoju SM MLEKOVITA, uzyskała informacje, że Grupa MLEKOVITA o 95-letniej tradycji i ugruntowanej marce nie tylko na rynku polskim, ale również zagranicznym to niekwestionowany lider polskiego mleczarstwa. Jest największą grupą mleczarską w Europie Środkowo – Wschodniej, kształtując rynek mleczarski w regionie. SM MLEKOVITA zatrudnia ponad 5000 najlepszych specjalistów. Dbając o rozwój pracowników, wdraża najnowsze technologie i inwestuje w innowacje.

Następnie uczniowie degustowali produkty SM MLEKOVITY. Na stole znalazły się różnego rodzaju sery, jogurty, mleczka smakowe, krówki. Mieli też możliwość pójścia do Centrum Badań i Rozwoju Mleka, w ramach którego powstało najnowocześniejsze Laboratorium, Zakład Fizykochemii oraz Zakład Mikrobiologii i Bakteriologii, wyposażone w najwyższej klasy sprzęt. Młodzież dowiedziała się jak bardzo ważne i potrzebne jest badanie mleka, aby firma mogła utrzymać pozycję lidera na rynku krajowym oraz rozwijać i umacniać swoją pozycję na rynkach międzynarodowych. Efektem prac badawczo- rozwojowych w Centrum przyczynia się nie tylko do wzrostu konkurencyjności Spółdzielni, ale też rozszerzenia asortymentu.

Innowacyjne spotkanie w Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA to cenna lekcja, łącząca elementy ekologii, promocji zdrowego stylu życia oraz rozwoju kompetencji językowych i zawodowych.

 

                                                                                                                                                         Uczestnik spotkania

Tagi: brak tagów

Comments are closed.