Zdjęcie 1

Lekcje kulturowe w „Jedynce” – czy warto uczyć się… języków obcych?

Przy współpracy z serwisem „Zaproś mnie na swoją lekcję” oraz pracownikami PwC Polska uczniowie naszej szkoły regularnie poznają różne zakątki świata. Jest to projekt Inter Akcja, którego celem jest wzbogacenie międzynarodowej wiedzy dzieci i młodzieży o kulturze, historii, geografii, tradycji i zwyczajach innych krajów. Ponadto program promuje wymianę językową oraz motywuje do nauki języków obcych.

To już kolejny rok naszej współpracy, za co serdecznie dziękujemy pracownikom PwC Polska. W ostatnich tygodniach udaliśmy się do następujących miejsc: IVb – do Niemiec, VIb – do Kenii, VIIIb – na Krym.

Poza ciekawą wiedzą historyczno – geograficzną, młodzież poznała tradycje, zwyczaje, lokalne smakołyki oraz najsłynniejsze osoby wywodzące się z tego kraju.

Nasi uczniowie mieli również okazję posłuchać prezentacji w języku angielskim, a tym samym uświadomić sobie, jak ważna jest nauka języków obcych, których znajomość pozwala komunikować się z ludźmi z całego świata.

Serdecznie dziękujemy pracownikom PwC Polska za możliwość poznania ciekawych miejsc na świecie. Dzięki nim i ich zaangażowaniu w projekt społeczny łatwiej jest nam, nauczycielom rozbudzać ciekawość świata oraz uświadamiać młodym ludziom, że nauka języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędną umiejętnością.

Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu nikomu już nie zabraknie motywacji i chęci do nauki języków obcych, a świat stanie nam się bliższy.

 

Szkolny doradca zawodowy

Monika Rzymska

Tagi: brak tagów

Comments are closed.