hiszpania_4_20240213_1226812477

Lekcja kulturowa – III c z wizytą w Hiszpanii

A gdyby tak w pochmurny, zimowy dzień udać się z wizytą do słonecznej Hiszpanii? Czemu nie?

W Szkole Podstawowej nr 1 to możliwe!

Przy współpracy z serwisem „Zaproś mnie na swoją lekcję” oraz pracownikami PwC Polska uczniowie naszej szkoły poznają różne zakątki świata. Jest to projekt Inter Akcja, którego celem jest wzbogacenie międzynarodowej wiedzy dzieci i młodzieży o kulturze, historii, geografii, tradycji i zwyczajach innych krajów. Ponadto program promuje wymianę językową oraz motywuje do nauki języków obcych.

To już kolejny rok naszej współpracy. Tym razem udaliśmy się z uczniami klasy IIIc do słonecznej Hiszpanii.

Poza ciekawą wiedzą historyczno – geograficzną, dzieci poznały tradycje, zwyczaje, lokalne smakołyki oraz najsłynniejsze osoby wywodzące się z tego kraju.

Nasi uczniowie mieli również okazję posłuchać prezentacji w języku angielskim, a tym samym uświadomić sobie, jak ważna jest nauka języków obcych, których znajomość pozwala komunikować się z ludźmi z całego świata.

Serdecznie dziękujemy pracownikom PwC Polska za możliwość poznania ciekawych miejsc na świecie. Dzięki nim i ich zaangażowaniu w projekt społeczny łatwiej jest nam, nauczycielom rozbudzać ciekawość świata oraz uświadamiać młodym ludziom, że nauka języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędną umiejętnością.

Miejmy nadzieję, że po tym spotkaniu nikomu już nie zabraknie motywacji i chęci do nauki języków obcych, a świat stanie nam się bliższy.

Szkolny doradca zawodowy

Monika Rzymska

Tagi: brak tagów

Comments are closed.