img_20240419_111105

Klasy czwarte w Białymstoku

19 kwietnia uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw odwiedziliśmy Epicentrum Nauki, w którym spędziliśmy czas bardzo ciekawie. Mogliśmy samodzielnie poznać świat nauki i techniki, gdyż na terenie Epicentrum znajduje się niemal 100 stanowisk doświadczalnych. Zwiedzaliśmy Wystawę Główną, która obejmuje kilkanaście obszarów tematycznych. Każdy mógł poznać tajniki z dziedzin takich jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika . Rozpoczynając swoją podróż, przenieśliśmy się do innego świata – świata nauki przez doświadczanie.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB, gdzie zwiedziliśmy ekspozycję z zakresu historii medycyny i farmacji. Mogliśmy zajrzeć do dawnej apteki, szpitala polowego, gabinetu okulistycznego, stomatologicznego, anatomicznego oraz rentgenowskiego.

Na koniec wszyscy wybraliśmy się na zajęcia sportowe do Strefy Wysokich Lotów. Uczniowie chętnie korzystali z trampolin sportowych, basenów z gąbkami, areny do swobodnego skakania czy ścieżki akrobatycznej.

Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy naładowani pozytywną energią.

                                                                                                                                      R.Tymiński, A.Faszczewska, B.Kalinowska, P.Zawistowska

Tagi: brak tagów

Comments are closed.