9a67d1e9-5c09-4b0d-8b18-1ae003960db9

Giga Laurka

Mali Strażnicy Lasów

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w Ogólnopolską Akcję „Gigalaurka dla Strażników Lasów”.

Dzieci z całej Polski stworzyły piękne laurki dla Strażników Lasów, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami.

W tym roku do Strażników Lasów trafiło aż 31 250 cudownie kolorowych prac z całej Polski, dzięki  czemu stworzono 6 GIGA laurek, a każda z nich składa się z 5184 prac małych artystów i zawiera najszczersze życzenia płynące z wielkich serduszek. W tym niewiarygodnym dziele uczestniczyły dzieci z 4052 placówek edukacyjnych z całej Polski.

Laurka dla Strażników Lasów jest inicjatywą, której celem jest stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami.

Tylko w 2022r. w Polsce wybuchło ponad 6900 pożarów lasów, z czego większość spowodowanych było z WINY CZŁOWIEKA! Wspólnymi siłami chcemy propagować modę na mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka. Dzięki działaniom Strażników Lasów wspólnie chcemy DBAĆ O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!

Ewa Kućmierowska – Mirek

Tagi: brak tagów

Comments are closed.