paczka_9_20240110_1275469208

Dobro to wynik dzielenia – Szlachetna Paczka w naszej szkole

Rozwijanie empatii i chęć niesienia pomocy warto kształtować nie tylko w uczniach, lecz także w samym sobie. Może to dawać nam poczucie szczęścia i spełnienia. Jak powiedział jeden z filozofów „Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli”. Absurdalne z punktu widzenia matematyki, ale chyba jednak prawdziwe…

Wraz ze szkolnym kołem PCK oraz Świetlicą Socjoterapeutyczną „Arkadia” po raz kolejny włączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka, która od wielu lat nieprzerwanie uczy nas empatii, otwiera na potrzeby innych i stanowi zapowiedź zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Czasu, w którym ważne jest to, by być blisko i w zimowy czas ogrzać się ciepłem płynącym z naszych serc.

Na terenie szkoły zorganizowaliśmy zbiórkę ogólną żywności trwałej oraz środków czystości aby wspomóc najbardziej potrzebujące rodziny w naszym regionie. Jak zawsze akcja spotkała się z szerokim odbiorem uczniów całej szkoły, którzy przynosili torby pełne różnych produktów. Ponadto na dodatkowych zajęciach świetlicowych dzieci wraz z opiekunami upiekły i udekorowały pierniki, a także wykonały dekoracje świąteczne, które zostały przekazane organizatorom „Szlachetnej Paczki” w regionie, jako podziękowania dla darczyńców.

Wszystkim uczniom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w akcję. Największe podziękowania kierujemy pod adresem opiekunów i wolontariuszy Szkolnego Koła PCK, Świetlicy Socjoterapeutycznej „Arkadia” oraz  klasy VIc.

 

Organizatorzy Akcji „Szlachetna Paczka” w szkole

Tagi: brak tagów

Comments are closed.